Deloitte’nin 3D Yazıcı Pazarı Tahmini

Deloitte’nin 3D yazıcı pazarı hakkında hazırladığı rapor yayınlandı. Rapora göre şu an 4.8 milyar ABD doları değerindeki 3D yazıcı marketinin büyüklüğü 2020 yılında 20.5 milyar ABD doları değerine ulaşacak. Bu rakam bize şunu gösteriyor ki önümüzdeki 3 yıl içinde 3D yazıcı sektörü yaklaşık 4 kat büyüyecek. 

Farklı organizasyonların 3D yazıcı marketinin büyüklüğü ve geleceği hakkında farklı tahminleri var. Aşağıdaki tabloda 5 ayrı organizasyonun bugünkü 3D yazıcı marketi tahminlerini görebilirsiniz. Bu 5 organizasyonun tahmin ortalaması ise 4.8 milyar dolardır. Yüm dünyadaki market büyüklüğünü tahmin etmek her ne kadar zor olsa da bu tablo bize market büyüklüğü hakkında bir fikir veriyor. 

Organizasyon SmarTech   Canalys   Wohler   Smithers Pira   Context World  
Tahmini değer (Milyar Dolar)     3.7 5.2 5.2 5.9 4.1

Benzer şekilde 2020 yılındaki 3D yazıcı market büyüklüğü tahminleri de farklılıklar gösteriyor. Fakat en kötü tahminler bile 3D yazıcı pazarının büyüklüğünün en az 3-4 kat büyüyeceğini gösteriyor. HP gibi büyük firmaların da 3D yazıcı sektörünün içine girmesiyle ve baskı materyal çeşitliliği, baskı hızı gibi parametrelerin geliştirilmesiyle 3D yazıcı pazarının büyümesi ivmeli olacaktır.

 

 

 


Kaynak: 3ders

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir