Polaroid Yeni 3D Yazıcı ve Kalemlerini Tanıttı

Polaroid özellikle orta yaş grubunun iyi bildiği bir marka. Şirket 2000’li yılların sonlarında mali sıkıntılar yaşamış ve sonrasında tekrar toparlanmıştı. Geçen sene ise Modelsmart 250S isimli 3D yazıcısı ile 3D yazıcı sektörüne girmişti.

Amerika’nın en büyük teknoloji fuarı olan CES 2017’de, polaroid şirketi 3D yazıcı sektöründe iddialı olduğunu gösterdi. Polaroid bu fuarda üç tane yeni 3D yazıcısını ve iki tane de yeni 3D kalemini tanıttı. 1,75 mm’lik filaman kullanan 3D yazıcıların baskı hacimleri ve dolayısıyla fiyatları birbirinden farklı. En küçük baskı hacmine sahip olan Polaroid PLN1 isimli 3D yazıcı ile 12x12x12 cm3 boyutlarında baskılar alınabilir. Polaroid PLG1 isimli 3D yazıcısı ise daha büyük boyutlarda baskı imkanı veriyor (22x22x22 cm3). Ayrıca PLG1’in içinde baskıyı izlemek için birde kamera var. Şirketin üçüncü 3D yazıcısı olan PLG1Pro ise PLG1’in çift başlıklısı olarak düşünülebilir. Böylelikle 2 renkli çıktılar alınabilir. Bu 3d yazıcıların fiyatları ise 500-800 Dolar arasında değişiyor. Bu yazıcılar masa üstü tipi 3D yazıcılar ve baskı sırasında kullanıcıya internet üzerinden baskıyı takip etme imkanı veriyor. 3D yazıcılar hepsi 100 mikron hassasiyetinde kaliteli baskılar sunuyor. Ayrıca polaroid’in 3D yazıcılarında çocuk koruma kiliti bulunuyor.

3D Kalem

Şirketin tanıttığı diğer ürün ise 3D kalemi. 3D kalemi ile 3 boyutlu resim çizebilir ve çizdiğiniz resme hayat verebilirsiniz. PLA ve ABS plastik filamanları ile çalışabilen 3D kalemler, küçük bir LCD ekrana da sahip. Böylelikle filaman çeşitini ve sıcaklığı ekrandan takip edebilirsiniz. Polaroidin 3D kalemleri için ürettiği filamanların 5 ayrı rengi mevcut. 3D kalemlerin satış fiyatının 130 Dolar civarı olacağı tahmin ediliyor.


Kaynak:3dprint

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir