Yeni Nesil 3D Yazıcı NexD1

Kickstarter’da gün geçmiyor ki 3D yazıcı dümyasıyla ilgili yeni bir ürün ortaya çıkmasın… Alman Next Dynamics NexD1 isimli projesi ile Kickstarter’da gündemin ön sıralarına çıkmayı başardı. Yeni nesil 3D yazıcı NexD1 çoklu malzeme ile baskı yapan Polyjet bir 3D yazıcı. Yazıcıda kullanılan Polyjet teknolojisi 10 mikron hassasiyetinde baskı yapabilen sıvı püskürten kafalara sahip. Püskürtülen sıvı mor ötesi ışık ile katılaştırılır ve süreç tekrar tekrar devam eder. NexD1 yazıcısını öne çıkaran nokta ise Polyjet teknolojisi kullanan diğer yazıcılara göre ucuz olması. Yazıcının erken sipariş fiyatı 2818 Avro iken standart satış fiyatı yaklaşık 5500 Avrodur. NexD1 yazıcısının bu fiyatta satılacak olması, 3D yazıcı piyasasındaki diğer oyuncularında daha düşük fiyatlı ve daha kaliteli  Polyjet teknojili 3D yazıcılar üretmesine yol açacaktır. Kickstarter’da kampanyanın bitmesine 43 gün var ve hedeflenen 200.000 Avro paranın 182.000 Avro’su toplanmış durumda.

NexD1 3D Yazıcısının Özellikleri

NexD1 aynı anda 6 farklı materyal ile baskı yapar.

İletken malzeme ile baskı yapar.

Yazıcı toksik olmayan ve suda çözünebilen destek malzemesi kullanmaktadır.  Dolayısıyla baskısını aldığınız üründen destek malzemelerini kaldırmak için toksik maddelerle işlem yapmanıza gerek kalmaz. Sağlığınız daha güvence altındadır.

Her bir eksende 10 mikron hassasiyetinde baskı yapar.

Her bir eksen için baskı boyutu 20 cm’dir.

Yazıcı küp şeklindedir ve bir kenarının uzunluğu 42 cm’dir.

Akıllı telefonunuzla dünyanın herhangi bir noktasından yazıcıya ulaşabilirsiniz.

Dokunmatik ekranlı ve kolay kullanımlı bir yapısı vardır.

Sessiz çalışır.

Hızlı baskı yapar.

Diğer rakiplerine göre ucuzdur.

Elektronik devreler basabilir.

Next Dynamics şirketi yeni materyaller üzerinde Ar-Ge çalışması yapmaktadır. Materyal listesine yeni eklemeler olacaktır.
 
 

 

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir